|     |  


AVON VĒSTURE

“Es uzsāku savu biznesu istabā, kas nebija lielāka par parastu virtuvi. Mans mērķis bija radīt augstākas kvalitātes produktus salīdzinājumā ar citiem pārdošanā esošajiem produktiem un piegādāt tos klientiem ar aģentu palīdzību tieši no laboratorijas uz mājām.”    D. Makkonels, 1900

AVON vēsture sniedzas vairāk nekā gadsimtu ilgā pagātnē, kad 1886. gadā Amerikas Savienotajās Valstīs kāds grāmatu tirgotājs Deivids H. Makkonels nodibināja kompāniju California Perfume Company. Lai veicinātu grāmatu tirdzniecību, viņš kā dāvanu pirkumam pievienoja rožu eļļas parfīmus, un izrādījās, ka tas bija labs noieta veicināšanas līdzeklis.

Pirmos sešus mēnešus viņa vienīgā konsultante bija Florence Albī, vēlāk pazīstama kā pirmā AVON Lēdija. Viņa apbraukāja ASV ziemeļaustrumu daļu divzirgu karietē un ar vilcienu, lai tiktos un stāstītu sievietēm par viņu jaunajām iespējām. 1880. gada beigās ideja par sieviešu finansiālo neatkarību un uzdrīkstēšanos īstenot savas vēlmes bija revolucionāra, tomēr tas bija īstais laiks tās realizēšanai.

Tā kā kompānija palielināja produktu sortimentu, pieauga arī iespējas nopelnīt. Pirmo darbības gadu laikā vispopulārākie produkti bija vasks apavu spodrināšanai, sudrablietu, automašīnu un mēbeļu tīrīšanas pastas, traipu tīrīšanas līdzeklis, ciete un tepe.

AVON konsultanta galvenais darbarīks ir katalogs. Pirmais AVON katalogs tika izdots 1896. gadā, un jau nākamajā gadā Makkonels uzcēla rūpnīcas laboratoriju Saffernā, Ņujorkā. Jau 1906. gadā pārdošanā bija vairāk nekā 100 dažādi produkti. Katru gadu kompānija izdod 750 miljonu katalogu dažādās valodās. Latvijā jauns katalogs tiek izdots ik pēc 3 nedēļām, tādējādi gadā pavisam tiek izdoti 17 katalogi.

1925. gadā Makkonels tikko bija atgriezies no Anglijas, un Calif ornia Perfume Company uzsāka ražot kosmētisko līniju ar nosaukumu AVON. Oficiāli firmas nosaukums uz “AVON Cosmetics”, tika mainīts 1950. gadā, kaut gan pastāvīgi to lietoja no 1939. gada. Kompānijai tika dots vārds “AVON” par godu Makkonela mīļākajam dramaturgam Viljamam Šekspīram un Stratfordas pilsētai pie Avonas upes Anglijā.

 


AVON PASAULĒ


AVON ir viena no lielākajām tiešās tirdzniecības kompānijām pasaulē, kas sniedz iespēju miljoniem sieviešu visā pasaulē būt skaistām un neatkarīgām.

AVON produkti tiek pārdoti vairāk nekā 100 valstīs, un kompānijas vispārējais apgrozījums pārsniedz 10 miljardus ASV dolārus gadā. Ar kompāniju sadarbojas vairāk kā 6 miljoni aktīvu Konsultantu.

Videi draudzīgā kompānija rūpējas par to, lai visi AVON produkti ir droši lietotājiem un ražoti, izmantojot dabai draudzīgas metodes.

Globālais Pētniecības un Attīstības centrs atrodas  vietā, kur reiz tikusi uzcelta pati pirmā AVON laboratorija – Safernā, Ņujorkā. Tā ir vieta, kur pagātne satiek nākotni un roku rokā iet skaistumkopšana ar jaunākajām tehnoloģijām. Centrs ir uzplaucis, lai kļūtu par vienu no tehnoloģiski visattīstītākajiem pētniecības un attīstības centriem nozarē. AVON ir  pirmā kosmētikas kompānija, kas sākusi izmantot Alfa hidroksiskābes (AHA) un pielietot A un C vitamīnu kā lielisku līdzekli pret ādas novecošanos. AVON zinātnieki strādā, lai radītu produktus - tirgus tendenču noteicējus, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, lai visas pasaules sievietes varētu justies īpaši un, arverot AVON katalogu ik reizi tur atrast ko jaunu.

AVON pasaulē