|     |  

CĪŅA PRET KRŪTS VĒZI

Pret krūts vēža gājiens. (2005)

AVON - lielākais korporatīvais cīnītājs pret krūts vēzi! Krūts vēzis ir izplatītākā vēža forma pasaulē un arī Latvijā. Ar to riskē saslimt katra astotā eiropiete. Zinot šo faktu, AVON 1992. gadā  aizsāka cīņu pret nāvējošo slimību, kuru mūsdienās iespējams ļoti veiksmīgi ārstēt, ar nosacījumu, ka tā atklāta savlaicīgi. 90% gadījumu, diagnosticējot to agrīnā stadijā, iespējams nezaudēt krūti, saglabāt veselību un dzīvību. AVON visā pasaulē cīnās par to, lai sievietes zinātu šīs slimības riska faktorus, apgūtu pašizmeklēšanas metodes un savlaicīgi dotos pie ārsta.
Lai varētu sasniegt šo mērķi AVON ražo un ar savu Konsultantu palīdzību pārdod īpašus produktus ar Rozā lentītes simbolu.Visa peļņa no produktu ar Rozā lentītes simbolu pārdošanas nonāk Fondā cīņai pret krūts vēzi. Ar dažādu Avon aktivitāšu palīdzību visā pasaulē  ir savākti vairāk kā 957 miljonu ASV dolāru. Līdzekļi tiek izlietoti sieviešu izglītošanai, diagnostikas un ārstēšanas pieejamības veicināšanai, pacientu atbalstam un zinātniskajiem pētījumiem. Šobrīd Avon atbalsta programmas cīņā pret krūts vēzi 50 valstīs un  šim mērķim ir ziedoti 815 miljoni ASV dolāru. 

 
Akcija "AVON CĪŅA pret KRŪTS VĒZI" LatvijĀ


Latvijā visbiežāk sastopamā onkoloģiskā saslimšana sievietēm ir krūts vēzis. Diemžēl saslimšanas gadījumu skaits katru gadu pieaug. Katrai sievietei ir risks saslimt ar šo slimību, tādēļ ir svarīgi noteikt diagnozi un uzsākt ārstēšanu. Iegaumējiet, ka atklāt krūts vēzi vislabāk var sieviete pati. Ja krūts vēzis tiek atklāts agrīnā stadijā, 90% sieviešu izārstējas, bez tam, ir lielākas iespējas saglabāt krūti.

Mūsu cīņa pret krūts vēzi tikai sākas. Jau esam palīdzējuši daudzām Latvijas sievietēm, bet vēl ne visām. Iegādājoties produktus ar rozā lentītes simboliku, Jūs apliecināt rūpes par sevi un citiem! Jūs dodat cerību! Iespējams savai mātei, māsai, meitai... vai pati sev.

Cīņā pret krūts vēzi – kopā!

2002. gadā Latvijā uzsākta akcija cīņai pret krūts vēzi. Tika organizētas bezmaksas ārsta konsultācijas.

2003. gadā, Atvērto Durvju pasākumu laikā notika īpaša akcija: “Ardievu skūpsts krūts vēzim”. Tajā ar savu skūpstu uz īpašas uzlīmes 13 769 sieviešu apliecināja savu apņemšanos apmeklēt ārstu un atgādināt par to vēl 5 sievietēm. Tas ir Ginesa rekordu grāmatas cienīgs sasniegums!

2005. gadā kopā ar sadarbības partneriem – Onkoloģisko pacientu apvienību „Dzīvības Koks” rīkots krūts vēža mēnesis ar preses konferenci un ielu gājienu. Tā rezultātā būtiski palielinājās ārsta apmeklējumu skaits. Tika izdota brošūra par krūts vēža profilaksi un riska faktoriem.

2006. gadā par Fonda līdzekļiem tika apmaksātas krūts protēzes sievietēm pēc krūts operācijas. Kā arī – izdots buklets ar informāciju par īpašiem vingrojumiem un piesardzības pasākumiem pēc operācijas.

2006. gadā Gājiena apkārt pasaulei cīņā pret krūts vēzi ietvaros notika īpaša modes skate – koncerts: tika demonstrētas tērpu modeļu kolekcijas, ko radījuši krūts vēzi uzvarējušās Skaidras Deksnes audzēkņi. Gunāra Kalniņa Gospeļkoris sniedza priekšnesumus, ārsti aicināja ieklausīties: krūts vēzi iespējams veiksmīgi izārstēt, ja to atklāj savlaicīgi!

2007. gadā par akcijas laikā savāktajiem līdzekļiem iegādāts gamma detektors Latvijas Onkoloģijas Centram. Ar tā palīdzību iespējams veikt daudz saudzīgākas krūts operācijas. Sadarbībā ar Onkoloģisko pacientu apvienību "Dzīvības Koks" un Latvijas mākslinieku savienību tika rīkota akcija "Māksla cerībai, dzīvei, mīlestībai". Par iegūtajiem līdzekļiem ierīkota bezmaksas palīdzības līnija onkoloģiskajiem pacientiem: 80003003.

2008. gadā AVON kļūst par krustmāti Krūts veselības centram, kas izveidots Latvijas Onkoloģijas centra paspārnē. Un dāvā tam mikroviļnu histoprocesoru – modernu diagnostikas iekārtu. Ar tās palīdzību arvien vairāk sieviešu gūs iespēju savlaicīgi diagnosticēt iespējamu krūts vēzi un tikt glābtas. Tika atkārtoti izdots buklets par vingrojumiem pēc krūts operācijas.

2009. gadā. gadā AVON sponsorēja rehabilitācijas nometnes sievietēm pēc krūts operācijas un kopā ar onkoloģisko pacientu apvienību „Dzīvības Koks” organizēja orientēšanās skrējienu un koncertu pie Brīvības pieminekļa Rīgā, tādējādi pievēršot sabiedrības uzmanību krūts vēža problēmai.

2010. gadā AVON sponsorēja tik nepieciešamās nometnes sievietēm pēc krūts operācijas. Un rīkoja nu jau tradicionālo orientēšanās skrējienu un leģendārās grupas „Pērkons” koncertu Esplanādē, Rīgā. Līdzekļi, kas tika iegūti no skrējiena dalības maksas, tika nodoti „Dzīvības Koka” rīcībā, savukārt, līdzekļi no produktu ar Rozā lentītes pārdošanas tiks novirzīti rehabilitācijas nometņu organizēšanai tuvākajā nākotnē.

2018. “Centra MARTA komanda pateicas AVON par iespēju nodrošināt 20 Latvijas sievietēm 200 MARTAs speciālistu konsultācijas, lai šīs sievietes varētu uzsākt jaunu dzīvi, pārtraucot vardarbīgas partnerattiecības.
AVON atbalsts ir bijis nozīmīgs pagrieziena punkts, novēršot vardarbību un ļaujot sievietēm dzīvot bez izmizuma un pazemojuma”. Association “Resource Centre for Women MARTA” Iluta Lāce, biedrības vadītāja

Tas viss ir bijis iespējams pateicoties AVON Konsultantu nesavtīgajam atbalstam! Paldies!